Pożegnanie ŚP. Pani Marii Korczak

Pamiętajmy o naszych nauczycielach i wychowawcach. Wykorzystujmy każdą okazję, by się z nimi spotykać, odwiedzajmy ich, dzwońmy, bo …szybko odchodzą.
24 stycznia 2017 roku w Nisku odeszła nasza droga Pani Maria Korczak. Doskonała, wymagająca nauczycielka, ukochana wychowawczyni, a w ostatnich latach serdeczna przyjaciółka. Będziemy zawsze pamiętać jak w smutnej i szarej rzeczywistości PRL-u lat 80-ątych objaśniała nam ten dziwny świat za pomocą wzorów matematycznych. Pamiętamy jak nas broniła, jak pomagała, jak nas wychowywała. Za to wszystko dziękujemy Pani Profesor. Będziemy też pamiętać nasze ostatnie wspólne klasowe spotkania, podczas których Pani Profesor zawsze była obecna. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce  w czerwcu 2013 roku.

Zobacz reportaż z tego spotkania.

Droga Pani Mario. Tam gdzie Pani jest teraz, w tej najważniejszej Szkole, u tego najważniejszego Nauczyciela, proszę się przygotować do lekcji, zetrzeć tablicę, wyciągnąć dziennik i być gotową na sprawdzenie obecności. Kiedyś przyjdziemy na tę lekcję. Nie będzie to szybko. Minie wiele, wiele lat, ale dojdziemy tam wszyscy, my – Pani uczniowie. Proszę na nas czekać. A przez te lata, tu na ziemi, będziemy o Pani pamiętać, będziemy dziękować, i będziemy się za Panią modlić.

 

Ostatnie pożegnanie ŚP. Marii Korczak miało miejsce w Nisku 26 stycznia 2017 roku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Pożegnanie ŚP. Pani Marii Korczak

  1. Pingback: Pożegnanie Pana Profesora ŚP. Czesława Kiszczaka | ŚP. Lidia Nepelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.