ŚP. Marcin Kuraś i ŚP. Lida Nepelska – Msza na Wiktorówkach 2019

31 sierpnia 2019 roku, dokładnie w 7 rocznicę śmierci Marcina, tradycyjnie spotkaliśmy się na Wiktorówkach. Wzięliśmy udział w Mszy Świętej w intencji Marcina i Lidy, zapaliliśmy świeczki pod tablicą Marcina, pomodliliśmy się i jak zwykle poszliśmy na Rusinową Polanę, by podziwiać wspaniałą panoramę Tatr słowackich. Było nas trochę mniej niż poprzednio, ale integracja „młodych” i „starych” przebiegła w sposób fantastyczny. Cieszymy się, że możemy tym młodym przekazywać tradycję, że zawsze pod koniec sierpnia nasze miejsce jest na Wiktorówkach.

Zobacz reportaż z naszego spotkania:

Zobacz zdjęcia z naszego cudownego spotkania:

13.Msza w Wiercicy 2019

W niedzielę 2 czerwca 2019 roku tradycyjnie modliliśmy się za Marcina, Lidę, Łukasza i Mariolę w trakcie Mszy nad jaskinią Wiercica. Przed Mszą została poświęcona figura Św. Jana Bożego, założyciela zakonu Bonifratów, ufundowana przez organizatora Mszy – Klub Speleo- Myszków. Pan Prezes Klubu dotrzymał przyrzeczenia danego rok wcześniej. Do Św. Jana Bożego modlimy się przede wszystkim o zdrowie i w sprawach trudnych. Wg Wikipedii Św. Jan jest patronem Grenady, księgarzy, pirotechników, chorych, pielęgniarek i szpitali, opiekunem służby zdrowia, strażaków. Jest również patronem założonego przez siebie Zakonu Braci Miłosierdzia (w Polsce zwanych bonifratrami). Msdzę tradycyjnie już poprowadził zapalony grotołaz – Ks. Zenon Krzysztof Tomasiak, kustosz Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej.

Zobacz reportaż z Mszy:

Oglądnij galerię zdjęć z naszego pobytu nad Wiercicą w 2019 roku:

Msza Święta w intencji ŚP. Władysławy – 1. rocznica śmierci

Wrzesień to miesiąc rocznic. 5 września 2017 roku odeszła moja Mama, 18 września 2013 moja żona, to miesiąc wspomnień, modlitw i tęsknoty. W naszym kościółku na Woli Justowskiej modliliśmy się w intencji Mamy. Mszę odprawił nowy kapłan, ksiądz Bartosz. Tylko to możemy robić dla naszych zmarłych – modlić się, pamiętać i być wdzięcznymi za to, co dla nas zrobili.

 

Zobacz krótki reportaż z tej Mszy. Mamo! Kochamy Cię, pamiętamy i modlimy się!

ŚP. Lidia Nepelska – Msza Święta i spotkanie w Krośnie

„Co trzeba robić, żeby tak długo żyć?” – to pytanie Lida zadała  Pani Profesor Szukielowej w dniu jej 80-ątych urodzin. Już wiedziała wtedy o swojej chorobie. „Uśmiechnięta, z pięknym warkoczem, miała taką serdeczność na buzi kiedy się uśmiechała,(…) taka radosna. Była radosną osobą.” – wspominała Lidę Pani Profesor Krystyna Szukiel, wychowawca Lidy w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

W sobotę 18 listopada 2017 roku spotkaliśmy się w Krośnie na Mszy Świętej w intencji Lidy, a po Mszy część koleżanek udała się do mieszkania Pani Profesor, żeby powspominać Lidę i czasy kiedy była z nami.

„Lidka była szefem, twarzą, rozjemcą i ozdobą naszej klasy” – mówiła z kolei Agnieszka. „Była dobrą dziewczyną” –  dodaje Joasia, „Miła, sympatyczna, ciepła, emanująca radością” – dorzuciła Magda, „Dzielna niewiasta, która potrafiła ten czas dany od Boga wykorzystać najpełniej jak było to możliwe” – zakończyła Marysia.

Bardzo dziękuję Marysi za organizację spotkania i za tę intencję. Dziękuję dziewczynom, że były i że zgodziły się podzielić ze mną swoim wspominamy.

Szczególnie dziękuję Pani Profesor za jej żywotność, za dobre słowa, za energię, którą się dzieli. Życzę zdrowia i przynajmniej 100 lat życia.

Zobacz reportaż z Mszy i ze spotkania

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Msza Święta w intencji Lidy, 2 listopada 2016 roku, godz.6:30, Kościół pw. św. Michała Archanioła w Witkowicach

20161030_132047W środę 2 listopada 2016 roku w Dzień Zaduszny, mój przyjaciel ks. Tadeusz Mieleszko odprawi Mszę Świętą w intencji Lidy w 3-cią rocznicę śmierci. Msza odbędzie się w Parafii, gdzie ksiądz Tadeusz jest obecnie proboszczem. Ksiądz Tadeusz był prze 15 lat proboszczem polskiej parafii w Krzemieńcu na Ukrainie, miejscu urodzenia Juliusza Słowackiego. W sierpniu 2008 roku ksiądz Tadeusz zaprosił nas na wycieczkę po Wołyniu, po polskich miejscach na tej ziemi. Przez 5 dni podróżowaliśmy zwiedzając Łuck, Szumsk, Dubno, Krzemieniec, Lwów i inne. To była cudowna podróż, za którą jesteśmy Tadziowi niemiernie wdzięczni.

20161030_131730ukraina-lida-krzych

Msza święta rocznicowa i urodzinowa w intencji [+]Lidy, piątek, 7 października 2016 roku, Kraków

DSCN1067W dniu 52-ich urodzin Lidy modliliśmy się za nią i za zmarłą dzień wcześniej, 6 października 2016 roku Ciocię Lidy – Hanię Krajewską. Msza Święta odbyła się w Kościele pn. NMP z Lourdes w Krakowie  w piątek 7 października 2016 roku o godz.18:30.
Szczególnie miłą niespodzianką było pojawienie się jako koncelebranta brata Grzegorza Kurasia, Dominikanina, który opiekuje się naszym uroczystościami na Wiktorówkach.

Dziękujemy wszystkim za udział we Mszy. Szczególnie dziękuję mojej mamie, babci Władzi, która specjalnie na tę Mszę przyjechała ze Stalowej Woli.

Zobacz krótki reportaż z tej Mszy.

 

Msza Świętą za Lidę 24 września 2016 roku w Krośnie

W sobotę 24 września 2016r. o godz. 17:00  u o.o. Franciszkanów w Krośnie została odprawiona Msza Świętą za Lidę, w której uczestniczyli przyjaciele Lidy z Liceum z nieocenioną i ukochaną wychowawczynią Panią Profesor Szukielową.  Dziękuję Marysi Drobek, przyjaciółce Lidy za tę intencję. Jesteście cudowni. Żałuję, że wyjazd służbowy uniemożliwił mi obecność wśród Was. Dziękuję Wam za to, że pamiętacie i jesteście. Serdeczne uściski i życzenia zdrowia kieruję do Pani Profesor. Lida i jej przyjaciele mieli szczęście, że trafili na tak cudowną wychowawczynię w liceum.

Zobacz galerię zdjęć przesłanych przez Marysię Drobek.

Msza Święta w intencji Lidy oraz rodziny Lucyny Worobiej, niedziela, 20.03.2016, g.11:30, Białystok

Kosciol_pw_Niepokalanego_Serca_MaryiMsza została odprawiona w kościele Niepokalanego Serca Maryi przy ul. Stanisława Suchowolca w Białymstoku w intencji rodziców oraz brata Lucyny Worobiej, a także w intencji Lidy. Lucyna przesłała także tekst pięknej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy Lucynie za tę intencję i tę modlitwę. Jesteśmy wdzięczni i liczymy, że spotkamy się w Białymstoku, bo wybieramy się na początku maja w tamte okolice. Nepelscy z Krakowa.

Boże, miłosierny Panie,
daj duszom sług i służebnic Twoich
miejsce w niebie,
błogosławiony pokój
i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw
za dusze sług i służebnic Twoich,
za które się modlimy prosząc,
abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie,
aby dusze sług i służebnic Twoich,
oczyszczone ze swoich win,
otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

chwilkawytchnienia.com

 

Msza Święta, sobota 24 października 2015r. godz. 17:00 w Kościele Ojców Franciszkanów w Krośnie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Modliliśmy się o zdrowie Pani profesor Krystyny Szukiel z okazji 85-tej rocznicy urodzin oraz za duszę ŚP.Lidii Nepelskiej z domu Brańska.

Dziękuję Marysi Drobek i koleżankom i kolegom Lidy z liceum za tę intencję. Dziękujemy Pani Profesor za urodzinowe przyjęcie, szczególnie za opowieści z lat szkolnych. Życzymy wielu lat w zdrowiu i pomyślności.

Zobacz krótki reportaż z tego wydarzenia:

Zdjęcia Joli Rak: