Odeszła ŚP. Magdalena Kielar (z domu Trynkiewicz) – ukochana Ciocia Dusia

Ciocia Dusia, 2014 rok

17 listopada 2016 roku dowiedzieliśmy się o tym, że we śnie w południe, w spokoju odeszła Ciocia Dusia. Miała 95 lat. Wszyscy byliśmy pewni,że za 5 lat będziemy świętować jej 100-tne urodziny, tak jak 5 lat temu świętowaliśmy jej 90-te urodziny. Niestety, Ciocia wolała dołączyć do Lidy i do Hani i do swoich sióstr i braci. Była ostatnią z rodzeństwa Trynkiewiczów,  ŚP. Jan Trynkiewicz był dziadkiem Lidy.

 

Jaka była Dusia? Niezwykła i niesamowita. Odważna, bezkompromisowa, utalentowana, śpiewała, pisała poezję, pomagała wszystkim, wspierała potrzebujących, dawała siłę i energię swojej rodzinie, działała na potrzeby swojej ukochanej Dukli i jej mieszkańców.

Zobacz biograficzny film o ŚP. Magdalenie Kielar, który zrealizowałem z okazji jej 90-ątych urodzin.

 

Ciocię Dusię pożegnaliśmy 22 listopada 2016 roku w Kościele pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny w Dukli. Zobacz reportaż z pogrzebu.

Jestem dumny, że poznałem Ciocię Dusię ponad 30 lata temu. Jestem wdzięczny Bogu i losowi za dziesiątki spotkań w Dukli, za jej opowieści, za jej uśmiech, poczucie humoru i dobroć. Cieszę się, że mogłem ją zobaczyć po raz ostatni w lipcu 2016 roku kiedy z Madzią przyjechaliśmy na 1-sze urodziny Joasi Krajewskiej.

Ciociu, odpoczywaj w pokoju i proszę zaopiekuj się tam w niebie Lidą, Hanią, Twoim mężem wujkiem Adamem, ciocią Jadzią, Marią i swoimi braćmi i rodzicami.

Galeria Cioci Dusi

1 myśl w temacie “Odeszła ŚP. Magdalena Kielar (z domu Trynkiewicz) – ukochana Ciocia Dusia

  1. Pingback: Odeszła Ciocia Jancia | ŚP. Lidia Nepelska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.