ŚP. Lidia Nepelska – Msza Święta i spotkanie w Krośnie

„Co trzeba robić, żeby tak długo żyć?” – to pytanie Lida zadała  Pani Profesor Szukielowej w dniu jej 80-ątych urodzin. Już wiedziała wtedy o swojej chorobie. „Uśmiechnięta, z pięknym warkoczem, miała taką serdeczność na buzi kiedy się uśmiechała,(…) taka radosna. Była radosną osobą.” – wspominała Lidę Pani Profesor Krystyna Szukiel, wychowawca Lidy w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

W sobotę 18 listopada 2017 roku spotkaliśmy się w Krośnie na Mszy Świętej w intencji Lidy, a po Mszy część koleżanek udała się do mieszkania Pani Profesor, żeby powspominać Lidę i czasy kiedy była z nami.

„Lidka była szefem, twarzą, rozjemcą i ozdobą naszej klasy” – mówiła z kolei Agnieszka. „Była dobrą dziewczyną” –  dodaje Joasia, „Miła, sympatyczna, ciepła, emanująca radością” – dorzuciła Magda, „Dzielna niewiasta, która potrafiła ten czas dany od Boga wykorzystać najpełniej jak było to możliwe” – zakończyła Marysia.

Bardzo dziękuję Marysi za organizację spotkania i za tę intencję. Dziękuję dziewczynom, że były i że zgodziły się podzielić ze mną swoim wspominamy.

Szczególnie dziękuję Pani Profesor za jej żywotność, za dobre słowa, za energię, którą się dzieli. Życzę zdrowia i przynajmniej 100 lat życia.

Zobacz reportaż z Mszy i ze spotkania

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.