Pożegnaliśmy ŚP. Lucynę Dorynek z domu Leszczyńska (1938-2021)

Zdjęcie z archiwum rodzinnego Agnieszki Dorynek

15 maja 2021 rok na Cmentarzu Parafialnym w Jedliczu pożegnaliśmy Mamę Agnieszki Dorynek, jednej z najbliższych przyjaciółek Lidy z dzieciństwa. Słyszałem gdzieś tam z góry głos Lidy, że tam trzeba być i pożegnać Panią Dorynek, Mamę jej koleżanki.  Gdyby Lida żyła, też by tam była. Piękna słoneczna pogoda wcale nie poprawia nastroju. Pożegnanie, wspomnienia i modlitwy za osobę zmarłą, to zawsze smutny czas. Tak też było tym razem w Jedliczu. Na twarzach ludzi widać było głównie maseczki i zaczerwienione od płaczu oczy. Wzruszał mnie bardzo widok – opłakującego swoją ukochaną żonę – Pana Dorynka. Współczułem Agnieszce i Piotrkowi, że stracili Mamę. Żałowałem wnuków, którzy już nie spotkają się ze swoją wspaniałą Babcią. Sam wspominałem swoją Mamę, którą pożegnałem we wrześniu 2017 roku.

Przecież w Polsce maj to miesiąc naszych Mam! 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Szkoda, że w tym dniu Agnieszka i Piotr, już nie wręczą swojej Mamie kwiatów, już nie zadzwonią i nie złożą jej życzeń. W tym dniu wspomną najpiękniejsze chwile jakie z Nią przeżyli i pomodlą się za Nią.

Składamy wyrazy współczucia Panu Dorynkowi, Agnieszce, Piotrowi i ich rodzinom.

Pamiętamy i modlimy się za ŚP. Panią Lucynę Dorynek.

Zobacz galerię zdjęć z pożegnania

Ten wpis został opublikowany w kategorii Msze Święte, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Pożegnaliśmy ŚP. Lucynę Dorynek z domu Leszczyńska (1938-2021)

  1. Józef Dorynek pisze:

    Panie Krzysztofie ! Wielce dziękuje za słowa współczucia i otuchy. Śmierć żony- sam to przeżyłeś- niesie ból i wieczną stratę najbliższej osoby.
    Film który nam przesłałeś trwale uwiecznił ostatnie pożegnanie a zarazem wspomnienie wspólnego przeżycia 63- letniej wspaniałej bliskości w tym diamentową 60- tą rocznicę małżeństwa. (przypada 9 – tego września 2021 r.)
    Józef Dorynek

  2. Doryneki Józef pisze:

    Bardzo dziękuje za piękne słowa w chwili smutku i żałości po zmarłej ’ kochanej ś.p. żonie Lucynce. Film prezentowany z uroczystości pogrzebowych trwale pozostanie w pamięci Rodzinie i przyjaciół. Bóg zapłać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.